Дорога по воді чи міст уздовж річки? — Екологічна магістраль у провінції Хубей (Китай)
Власне, це не зовсім міст у прямому значенні цього слова. Скоріше надводна магістраль завдовжки майже 11 кілометрів.
Дорога поділяється на ділянки. Надводна частина довжиною 4 кілометри, яка в кінці перетинає річку і з’єднується з трасою 252 Baoxing Hwy, і звичайна, довжиною 6,9 кілометра та прокладена традиційним способом.
Китайці спочатку зовсім не прагнули зобразити якусь пам’ятку чи зберегти екосистему району. Просто зійшлися разом кілька факторів, і довелося шукати вихід.
Автомагістраль була необхідна, надто довго доводилося добиратися з округу Хінгшан до траси G42. Питання полягало в тому, як саме її будувати. Прокладати тунелі в горах дорого, та й захисники природи “підняли хвилю”. Уздовж річки, через округ, дешевше, але довелося б переселяти мешканців кількох прибережних селищ, надавати їм житло. Тим паче ті категорично відмовлялися залишати “насиджені” місця.
Архітектор Чен Ксінгда запропонував ось таку конструкцію, що огинає гору руслом річки. Ідея виявилася вдалою, і за 2 роки (2013–2015) незвичайний міст збудували.
Екологічна магістраль не тільки дозволяє економити час у дорозі між двома пунктами, а й стала новою визначною пам’яткою провінції Хубей. Вартість проекту – 700 тис. дол. США.